piątek, 4 stycznia 2019

Białowieża

Jak zorganizować spontaniczną wycieczkę kiedy prawie wszędzie ma padać deszcz? Wystarczy spojrzeć na prognozę pogody i... wycieczka już zaplanowana :-)
W pewien deszczowy dzień w taki właśnie sposób postanowiliśmy wybrać się do Białowieży w odwiedziny Pana Żubra ;-)
Zapakowaliśmy kanapki, ubrania na zmianę i wyruszyliśmy na wycieczkę.
Bez pomocy Polskiego rajdowca w GPS-ie dotarliśmy do Hajnówki, a stamtąd "leśnym tunelem" dojechaliśmy do Krainy Żubra.
KRAINA ŻUBRA
bialo1
Kraina Żubra nie jest zbyt rozległa i nie ma w niej zbyt wiele zwierząt, mimo to nasze dzieci były zadowolone ze spaceru. Co można zobaczyć w krainie żubra? Przede wszystkim żubry, żubronie, jelenie, wilki, dziki i konie.

Przy drodze z parkingu do Krainy Żubra można kupić pyszny miód prosto od białowieskich pszczelarzy.PARK W BIAŁOWIEŻY
Po odwiedzeniu żubra pojechaliśmy zobaczyć Białowieżę. W centrum znajduje się piękny park, a wokół miasteczka mnóstwo szlaków turystycznych. Nasze dzieci były już trochę zmęczone, ale postanowiliśmy zobaczyć park.
bialo3Park w Białowieży jest bardzo ładnie utrzymany i to co nas najbardziej zaskoczyło, to cisza, która tam panowała. Tam naprawdę można odpocząć.
biało4
Spacerując po parku dotarliśmy do muzeum.
MUZEUM PRZYRODNICZO-LEŚNE I WIEŻA WIDOKOWA
OK, wygląd muzeum nas zaskoczył. Mijając okazały i nowoczesny budynek byliśmy pewni, że to hotel i to co najmniej 4 gwiazdkowy :-) Jednak ilość osób przed "hotelem" mogła wskazywać, że to całkiem coś innego...
Ilość ludzi wchodząca do muzeum trochę nas przeraziła i obawiając się tłumów w środku, zdecydowaliśmy się na wejście na wieżę widokową- to też nie był dobry pomysł. Okazało się, że winda nie działa, więc wchodziliśmy na wieżę wąskimi schodami. Wieża natomiast okazała się niezbyt wysoka, a widok nas nie zachwycił.
bialo
Podsumowując:
Białowieża TAK, jeśli macie starsze dzieci, które lubią duuużo spacerować po lesie lub jeśli chcecie odpocząć w ciszy w spokojnym, zielonym miejscu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Malta z dziećmi w 5 dni

Malta od dawna była moim marzeniem, ale Głowa rodziny już Maltę zwiedziła wcześniej, więc nie było szans na ponowną wizytę. Długo się wahała...