czwartek, 3 stycznia 2019

Centrum Nauki Kopernik
Gdy na dworze straszny skwar na wycieczki szukamy miejsc klimatyzowanych. Ostatnio nasz wybór padł na Centrum Nauki Kopernik. Miejsce szeroko komentowane wśród naszych znajomych, postanowiliśmy odwiedzić w pewien upalny letni dzień.


Pierwszym miłym zaskoczeniem był parking :-) Co prawda jest płatny (CNK znajduje się w płatnej strefie parkowania, więc na darmowy postój nie ma co liczyć), ale pusty i osłonięty od słońca :-)

Aby uniknąć kolejek do kas, bilety oraz wejściówki do Bzzz zamówiłam przez internet. Jedynym minusem podczas zakupów przez internet jest brak możliwości skorzystania ze zniżek dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. Jeśli chcecie skorzystać ze zniżek, bilety możecie kupić w CNK w specjalnie przeznaczonej do tego kasie.
Wejściówki do Bzzz (cześć dla dzieci do 5 lat) są wydawane na określoną godzinę.

Odbiór naszych biletów poszedł bardzo sprawnie- założyliśmy opaski na nadgarstki i mogliśmy wejść do środka :-)

Moje pierwsze wrażenia nie były pozytywne: "morze ludzi". Do eksponatów przy wejściu nie udało nam się dopchnąć, a warsztaty z rozpalania ognia odpuściliśmy zniechęceni przez otaczający tłum zwiedzających.
Dopiero na pierwszym piętrze trochę się rozluźniło :-) i tam podobało nam się bardzo.
Chłopcy z ogromnym zainteresowaniem oglądali eksponaty- wszystko chcieli wypróbować, dotknąć, obejrzeć.
Warsztaty z budowania maszyn latających wciągnęły nas bardzo- nawet nie sądziłam, że chłopcy są tak bardzo kreatywni :-)
Bardzo fajnym pomysłem jest Teatr Robotów- koniecznie wybierzcie się na jedno z przedstawień.

Ostatnim naszym punktem zwiedzania była Galeria Bzzz i pomimo tego że jest adresowana do dzieci do lat 5 to zarówno maluchy, jak i starsze dzieci bawiły się tam bardzo dobrze.

Nie zapomnijcie zabrać ubrań na zmianę dla dzieci.
Moim chłopcom bardzo przypadła do gustu zabawa piłkami w wodzie i po opuszczeniu galerii ich bluzki były mokre :-)


Na zakończenie zwiedzania proponuję odwiedzić restaurację przy wyjściu CNK, gdzie za całkiem rozsądną cenę można zjeść domowy obiad.
Podsumowując:
  • CNK jest bardzo ciekawym miejscem dla całej rodziny, jednak trzeba pamiętać, że jest to popularne miejsce wśród Warszawiaków, więc trzeba liczyć się z dużą ilością zwiedzających :-)
  • Na terenie CNK jest tylko mały kiosk z jedzeniem, gdzie ustawiają się spore kolejki, warto mieć ze sobą przekąski dla dzieci(zwiedzanie może Wam zająć kilka godzin)
My z pewnością jeszcze tu wrócimy ;-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Malta z dziećmi w 5 dni

Malta od dawna była moim marzeniem, ale Głowa rodziny już Maltę zwiedziła wcześniej, więc nie było szans na ponowną wizytę. Długo się wahała...