czwartek, 3 stycznia 2019

Chopin i Centrum Pieniądza NBP
chopin

Gdy przychodzi niedziela, to podczas wspólnego śniadania zazwyczaj próbujemy stworzyć plan na ciekawe spędzenie dnia. Czasem trudno nam coś wymyślić, innym razem propozycje sypią się jak z rękawa. Tak też było ostatnio. Ja od razu wiedziałam, że chciałabym posłuchać Koncertu Chopinowskiego w Łazienkach, a wycieczka do Warszawy stała się pretekstem do odwiedzin jeszcze jednego bardzo interesującego miejsca- całkiem nowego na mapie- Centrum Pieniądza NBP.Koncerty Chopinowskie odbywają się w sezonie letnim w Łazienkach Królewskich w Warszawie o godz. 12 i 16. Warto zabrać ze sobą koc aby wygodnie usiąść na trawie i rozkoszować się muzyką.
Słoneczna pogoda, piękna muzyka- czy można wyobrazić sobie lepszą niedzielę?


Po koncercie i niedzielnym spacerze albo krótka trasa samochodem albo bezpośredni autobus z przystanku obok bram parku i w kilkanaście minut możecie dostać się do Centrum Pieniądza NBP (wejście od ul. Świętokrzyskiej 11/21).
Miejsce nowe, ale bardzo atrakcyjne. Z pewnością zainteresuje i dorosłych i dzieci.

Wstęp do Centrum Pieniądza jest bezpłatny. Zamiast biletów każdy otrzymuje na własność kartę magnetyczną, na której w trakcie zwiedzania można zapisywać różne informacje :-) a w domu na podstawie PINu odtworzyć swoją trasę zwiedzania.
Trzeba też przygotować się na kontrolę bezpieczeństwa przy wejściu, ale przebiega ona bardzo sprawnie.
Centrum Pieniądza podzielone jest na kilka wystaw. Można poznać tu historię pieniądza, obejrzeć zabytkowe monety a także największą monetę na Świecie!

nbp1 

nbp8 

Podczas zwiedzania czeka Was również spacer uliczką Bankową, wizyta w gabinecie numizmatyka czy wizyta na giełdzie papierów wartościowych.
Bardzo ciekawą częścią jest również laboratorium autentyczności banknotów,  czy wizyta w biurze projektowym pieniędzy.

W każdej części na dorosłych czekają eksponaty a na dzieci gry i różne zabawy. Dzięki atrakcjom dla dzieci dorośli mogą spokojnie zwiedzać, a dzieci szybko się nie nudzą.

Na koniec zwiedzania dzieci uczą się obsługi bankomatu i otrzymują specjalny Certyfikat, a także mogą wydrukować sobie pamiątkową naklejkę potwierdzającą wizytę w Centrum Pieniądza.
Na zwiedzanie obiektu warto przeznaczyć co najmniej 90 min.

nbp3

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Malta z dziećmi w 5 dni

Malta od dawna była moim marzeniem, ale Głowa rodziny już Maltę zwiedziła wcześniej, więc nie było szans na ponowną wizytę. Długo się wahała...