piątek, 4 stycznia 2019

Costa del Sol

Zacznę od tego, że nie lubimy zorganizowanych wakacji "All Inclusive". Raz skorzystaliśmy z takiej możliwości gdy byłam w zaawansowanej ciąży z drugim dzieckiem i wynudziliśmy się strasznie :-)
Od tamtej pory takie wczasy omijamy szerokim łukiem. Szukamy za to miejsc, gdzie będziemy mogli bawić się dobrze (i my i dzieci).
Postanowiliśmy wybrać się na wakacje gdzieś gdzie jest ciepło. Ja chciałam morza i plaż, natomiast mąż kocha góry- dlatego wybraliśmy okolice Malagi, bo są i góry i morze i ciepło- All in one :-)
Do Malagi najtaniej i najszybciej (bo bezpośrednio) dolecieć tanią linią Ryanair z Warszawy, Krakowa, Wrocławia. Na miejscu za niewielkie pieniądze można wynająć samochód w malagacar.com (warto zarezerwować sobie samochód wcześniej przez internet, bo zainteresowanie jest bardzo duże).
A co ciekawego można zobaczyć w okolicy Malagi poza muzeum Pabla Picassa? Nasze propozycje przeczytacie poniżej ;-)
Puerto Banus
Warto odwiedzić Puerto Banus, jeśli jesteście w okolicy Malagi. Bez trudu dojedziecie tam autostradą. Miejscowość i marina są dobrze oznaczone.
Z czego słynie Puerto Banus?
Z luksusu i bogactwa :-)

Tu swoje jachty i motorówki mają najbogatsi oraz znani celebryci. Wzdłuż brzegu znajdują się luksusowe sklepy i restauracje.

Bardzo ładne miejsce na spacer, dzieci były zachwycone pięknymi jachtami, ogromnymi motorówkami oraz luksusowymi samochodami, a i mama przy okazji odwiedziła swój ulubiony sklep MK aby pooglądać torebki ;-)
Będąc w Puerto Banus warto wybrać się w rejs katamaranem kursującym między Puerto Banus a Marbellą. Widoki są fantastyczne!

Park Krokodyli Torremolinos, Malaga
Park krokodyli znajduje się również w pobliżu Malagi. Teren parku nie jest rozległy, samo zwiedzanie nie zajmie zbyt wiele czasu, jednak największą atrakcją i zaletą tego parku, jest pan przewodnik, który oprowadza grupy w określonych godzinach.
Przez zupełny przypadek skorzystaliśmy z możliwości wycieczki z przewodnikiem i to był strzał w dziesiątkę ;-)

Pan przewodnik bardzo ciekawie opowiada o krokodylach, zadaje pytania zwiedzającym a podsumowując przekazaną wiedzę wskakuje do klatek z krokodylami i stara się pokazać, to co tłumaczył.  Czasem byliśmy przerażeni (szczególnie gdy drażnił aligatory), ale wykład był niezwykle ciekawy i zainteresowane były nawet dzieci, które z ogromnym przejęciem obserwowały to co się działo.

Na koniec zwiedzania można było zobaczyć malutkie krokodyle i aligatory w inkubatorach, a największą atrakcją dla dzieci była możliwość potrzymania krokodyla :-)

www.crocodile-park.com

Banalmadena
Miasteczko, które wielu Brytyjczyków wybrało na spędzenie swojej emerytury. Tu na każdym kroku można znaleźć pub prowadzony przez Brytyjczyków z typowo angielskim jedzeniem i obejrzeć mecz ligi angielskiej czy poczytać angielską prasę, ale nie to oczywiście będę zachwalać, chociaż i ja nie odmówiłam sobie lunchu w jednym z pubów ;-)
Miasteczko to niezwykle malownicze, położone nad morzem, oferuje ciekawe atrakcje dla całej rodziny. Tu znajdziecie park rozrywki Tivoli World http://www.tivoli.es, ,jeśli chcecie poszaleć na karuzelach, odwiedzić delfinarium Selwo Marina (selwomarina.es) czy akwarium Sea Life, gdzie można obejrzeć najróżniejsze żyjątka mieszkające pod wodą.Ronda

Na koniec zostawiłam zachwycające miejsce, które warto odwiedzić będąc w Andaluzji. Dojazd do miasta Ronda nie jest łatwy. Miasto znajduje się na szczycie góry, do której prowadzi istna serpentyna, ale widoki już podczas jazdy zapierają dech w piersiach. Warto zostawić samochód na dole mostu i wąskimi uliczkami wspiąć się na szczyt, po drodze zwiedzając stare zabytki arabskie.
Widok z góry mostu jest fantastyczny!!! I naprawdę warto zobaczyć to na własne oczy.

Po męczącej wspinaczce warto wybrać się na zabytkową Arenę Korridy oraz zwiedzić muzeum.

Można zobaczyć tu gdzie trzymane są byki, obejrzeć konie oraz poznać historię korridy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Malta z dziećmi w 5 dni

Malta od dawna była moim marzeniem, ale Głowa rodziny już Maltę zwiedziła wcześniej, więc nie było szans na ponowną wizytę. Długo się wahała...