piątek, 4 stycznia 2019

Legoland Windsor

Całkiem niedawno jedne z naszych wakacji spędziliśmy w Wielkiej Brytanii. Chcieliśmy trochę pozwiedzać i chłopcy marzyli o wycieczce do Legolandu.
Legoland to fantastyczny park rozrywki polecany szczególnie dla małych dzieci. Mój 6 latek odwiedził wszystkie atrakcje i był zachwycony. Nas, rodziców Legoland nie zaskoczył, w porównaniu z Disneylandem, wypadł słabo, ale naszym dzieciom ten park bardzo się podobał.
Wybierając się do Legolandu warto zabrać płaszcze przeciwdeszczowe- wiele atrakcji chlapie wodą, więc warto mieć ze sobą także coś na przebranie.
lego6
Legoland jest podzielony na kilka części (oczywiście w każdej znajdują się tematyczne sklepy):
-Gwiezdne Wojny
-Miniland- zbudowane z klocków największe zabytki Europy

-Duplo Land- kraina dla maluchów

-Atlantyda- gdzie można popłynąć łodzią podwodną oraz wyruszyć w podróż w poszukiwaniu dinozaurów, zbudowanych oczywiście z klocków Lego ;-)
lego11
-Kraina Rycerzy- z olbrzymim zamkiem rycerskim, w którym mieszka Smok
-Kraina Wikingów- z labiryntem i spływem rwącą rzeką
-Kraina Piratów- gdzie można znaleźć piracką łódź i obejrzeć pirackie przedstawienie.
lego31Nam najbardziej podobała się kraina, gdzie można było uczestniczyć w lekcjach lotu balonem, uzyskać prawo jazdy i gasić pożar w wozie strażackim.


 Podsumowując: Ciekawy park rozrywki dla fanów klocków LEGO, ale starsze dzieci mogą się trochę nudzić. Ceny biletów przemilczę- jak w większości parków rozrywki są wysokie, ale warto śledzić promocje na stronie internetowej Legolandu- można tam trafić ciekawe oferty.
lego12


Jak już pisałam warto zabrać ze sobą płaszcze przeciwdeszczowe i ubrania na zmianę. Legoland jest bardzo dobrze przygotowany na przyjęcie rodzin z malutkimi dziećmi. Istnieje możliwość wypożyczenia wózków, a na terenie parku znajduje się wiele miejsc do przewijania maluszków (z automatami, w których można kupić pieluchy). Liczne restauracje na terenie paku serwują specjalne Menu dla małych klientów i zapewniają wysokie krzesełka do karmienia.
Link do strony: http://www.legoland.co.uk/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Malta z dziećmi w 5 dni

Malta od dawna była moim marzeniem, ale Głowa rodziny już Maltę zwiedziła wcześniej, więc nie było szans na ponowną wizytę. Długo się wahała...