piątek, 4 stycznia 2019

Muzeum Geologiczne i Park Miniatur

Tym razem postanowiliśmy wybrać się na wycieczkę komunikacją miejską, dlatego chciałam znaleźć miejsca, do których z łatwością da się dojechać metrem.
 Muzeum Geologiczne
dino3Najpierw odwiedziliśmy Muzeum Geologiczne, które znajduje się w niewielkiej odległości od Metra Pole Mokotowskie. Wstęp do muzeum jest bezpłatny, jednak problematyczne mogą być godziny otwarcia muzeum (pn-pt 9.00-15.00 oraz niedziela 10.00-14.00).
Muzeum spodoba się dzieciom- mamut, dinozaury, makieta pustyni i jaskini oraz mnóstwo amonitów i kamieni. Samodzielne zwiedzanie nie zajmie Wam wiele czasu, jednak warto odwiedzić to miejsce.
Muzeum Geologiczne 
Państwowego Instytutu Geologicznego
ul. Rakowiecka 4 
(wejście od Wiśniowej)
www.geoportal.pgi.gov.pl
dino2dino1

mini1Park Miniatur Województwa Mazowieckiego
Kolejnym miejscem, które odwiedziliśmy był Park Miniatur Województwa Mazowieckiego, który znajduje się w pobliżu metra Ratusz (ul. Senatorska 38).
Tu znajdziecie 10 miniatur budynków z XVIII i XIX wieku oraz możecie odbyć wirtualną podróż na Plac Piłsudskiego z lat 30- tych XX wieku. Moi chłopcy byli zachwyceni tym miejscem.
mini2

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Malta z dziećmi w 5 dni

Malta od dawna była moim marzeniem, ale Głowa rodziny już Maltę zwiedziła wcześniej, więc nie było szans na ponowną wizytę. Długo się wahała...