czwartek, 3 stycznia 2019

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

Lubicie długie spacery w słoneczne dni?
W takim razie koniecznie wybierzcie się do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.
Sierpc położony jest ok. 120 km od Warszawy. Wystarczy 1 godz i 30 min jazdy samochodem i możecie przenieść się w czasie do XVIII/XIX wieku.

Teren muzeum jest ogromny. Można zobaczyć tu różnorodne chaty, a w nich meble i różne ciekawe, zapomniane dziś przedmioty.Znajdziecie tu również szkołę, budynek kowala i młyn, a w przydomowych zagrodach możecie spotkać żyjące tam zwierzęta.
Jest tu także kościół, oraz piękny dworek.
W weekendy muzeum pełne jest statystów, którzy opowiadają o różnych ginących już dziś zawodach. Dzieci mogą obejrzeć jak wyrabiane było masło czy pieczony domowy chleb. Jest również możliwość spróbowania lub zakupienia wyrabianych produktów.

Jeśli wybieracie się do skansenu z mniejszymi dziećmi polecam zabrać wózek, teren muzeum jest rozległy. Maluchy szybko mogą się zmęczyć i zniechęcić do dalszego zwiedzania.
Jeśli chcielibyście coś zjeść po wyczerpującym spacerze to na terenie muzeum jest karczma, jednak w sezonie jest tam pełno ludzi i trudno znaleźć wolne miejsce. Poza bramą skansenu znajduje się restauracja (trochę mniej licznie odwiedzana przez gości) z ładnym tarasem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Malta z dziećmi w 5 dni

Malta od dawna była moim marzeniem, ale Głowa rodziny już Maltę zwiedziła wcześniej, więc nie było szans na ponowną wizytę. Długo się wahała...