czwartek, 3 stycznia 2019

Twierdza Modlin- Śladami Baśki Murmańskiej
Jeśli szukacie pomysłu na interesujący rodzinny spacer to polecam Wam wybrać się do Twierdzy Modlin.

Niedaleko Mazowieckiego Portu Lotniczego znajduje się Twierdza Modlin, gdzie na dużym obszarze porozrzucane są pozostałości ogromnej twierdzy obronnej zbudowanej za czasów carskich.
Aby spacer podobał się również najmłodszym członkom rodziny polecam wycieczkę Szlakiem Baśki Murmańskiej.
mis
Trasa Baśki Murmańskiej, to poszukiwanie uroczych białych niedźwiadków schowanych w różnych ważnych miejscach Modlina.
Aby odnaleźć ukryte misie najlepiej ze strony www.baskamurmanska.plwydrukować mapę oraz zagadki ze wskazówkami.
twierdz8
twierdza4Spacer możecie zorganizować samodzielnie, drukując mapę oraz wskazówki z internetu lub skorzystać z wycieczki rodzinnej z przewodnikiem, w trakcie której bardzo dużo dowiecie się o twierdzy, ale i dokładnie poznacie historię niedźwiedzicy Basi, a także będziecie mieli szansę wejść do miejsc, do których samodzielnie wejść nie można.
Aby zarezerwować wycieczkę z przewodnikiem warto śledzić stronę http://www.twierdzamodlin.pl/?pl:142:/Aktualności, gdzie regularnie pojawiają się różne opcje zwiedzania twierdzy z przewodnikiem.
 twierdza-1
My skorzystaliśmy z opcji z przewodnikiem. Trasa została przygotowana specjalnie dla dzieci. Każde dziecko na początku drogi otrzymało od Pani przewodnik funkcję, którą miało w trakcie spaceru pełnić. Tak więc mieliśmy w grupie adiutanta, medyka czy dobosza :-)
Spacer trwał ponad 3 godziny, ale Pani przewodnik tak interesująco opowiadała o twierdzy, niedźwiedzicy Basi i dawnych czasach, że dzieci z wielką przyjemnością zwiedzały twierdzę a także rozwiązywały zagadki w poszukiwaniu białego misia.
W związku z tym, że twierdza rozrzucona jest na powierzchni 25 km2 część trasy zwiedzania pokonuje się samochodem- to był czas dla dzieci aby mogły trochę odpocząć.
Wielką frajdą dla dzieci było zwiedzanie podziemi- uzbrojeni w latarki zwiedzaliśmy podziemne korytarze, w których podobno do dziś kryje się skarb ;-)
Bardzo nam się ta wycieczka podobała, z pewnością wrócimy tam jeszcze na samodzielną wyprawę :-)

twierdzq6Co warto mieć ze sobą na spacer po twierdzy Modlin?
-   wygodne, zakryte obuwie
-   nosidło dla malutkiego dziecka- wózek nie na wszystkich drogach przejedzie
-   latarki, ciepłe bluzy, jeśli będziecie wchodzić do podziemi


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Malta z dziećmi w 5 dni

Malta od dawna była moim marzeniem, ale Głowa rodziny już Maltę zwiedziła wcześniej, więc nie było szans na ponowną wizytę. Długo się wahała...