piątek, 4 stycznia 2019

Disneyland Paryż

W trakcie planowania tegorocznych wakacji wróciliśmy wspomnieniami do jednych z naszych najlepszych wyjazdów- wycieczki do Disneylandu, dlatego postanowiłam i to fantastyczne miejsce opisać na blogu, może jako pomysł na fajne wakacje ;-)
O Disneylandzie marzyłam od dzieciństwa, więc czemu by nie spełnić dziecięcych marzeń?
 Lot do Paryża
Z Warszawy wybór jest duży. Można skorzystać z jednej z tanich linii lotniczych Wizzair lub Ryanair, które latają na lotnisko Beauvais lub przewoźnika Airfrance lub Lot, które lądują na lotnisku CDG.
Jeśli chodzi o lotnisko Beauvais do ceny biletów lotniczych należy doliczyć koszt dojazdu do parku Disneyland. Najprostszym sposobem jest skorzystanie z taksówki. Dla naszej rodziny cena wynajęcia taksówki miała wynosić około 130€ w jedną stronę, a czas przejazdu około 2 godz.
Lotnisko CDG jest największym portem lotniczym we Francji. Aby dolecieć tu całkiem niedrogo można skorzystać z nowej taryfy Airfrance Mini lub zapolować na bilet Lotu w ofercie "Szalone środy". Transfer z lotniska CDG jest dużo prostszy.
Lądujemy i co dalej?
Ja skupię się w tym punkcie na lotnisku CDG (w Beauvais nigdy nie byłam, ale wszystko przede mną). Z tego portu lotniczego do parku Disneyland można dotrzeć na dwa sposoby:
 • autobusem Disneyland- przystanek znajduje się przy wyjściu z terminalu 2F (przyloty). Gdyby ktoś zabłądził przy wyjściu na całych przylotach krążą ludzie w kurtkach z napisem Disneyland i kierują na przystanek autobusowy. Cena za bilet 2+2 w jedną stronę ok. 80€. Czas przejazdu ok. 1,5 godz.
 • pociągiem TGV- dojście do stacji kolejowej bezpośrednio z lotniska. Koszt przejazdu dla 2+2 ok. 60€, czas przejazdu 11 min. Stacja znajduje się bezpośrednio obok parku Disneyland. Minus: ogromne kolejki do kas biletowych. Przyznaję, że tym razem w jedną stronę chciałam pojechać autobusem. Miałam nadzieję na oglądanie Francji chociaż przez okno autobusu. Podróż okazała się niewypałem. Nie dość, że przez 1,5 godz. krążyliśmy w upale po wąskich uliczkach wsi omijając płatną autostradę, to gdy zbliżyliśmy się do Disneylandu zaczęła się wycieczka objazdowa po wszystkich hotelach należących do parku.
Hotel
Wybór hoteli jest duży. Można wybierać spośród hoteli należących do Disneylandu jak i hoteli partnerskich. Zarówno do hoteli Disneylandu jak i hoteli partnerskich spod parku turystów zabierają bezpłatne autobusy co15-20 min.
Rezerwację hotelu wraz z biletami można zrobić za pośrednictwem strony internetowej Disneylandu. Gdy już wybierzecie hotel warto sprawdzić na jego stronie czy nie ma jakiejś promocji. Może się okazać, że zarezerwowanie hotelu i osobno zakup biletów do parku może wyjść taniej.
Bilety do parku
Najkorzystniej bilety kupić przez internet poprzez stronę internetową Disneylandu. Jeśli planujecie to zrobić przed samym wyjazdem kupcie je najpóźniej 24 godz. przed planowanym wejściem do parku (a jeśli w międzyczasie jest weekend postarajcie się zrobić to przed nim). Okazuje się, że bilety kupione przed upływem 24 godz. nie widnieją w systemie a więc są nieważne.
Disneyland
mapaZ samego rana wybraliśmy się do Disneylandu i chociaż dzieckiem nie jestem od dawna to ten Park mnie zachwycił. Od samego wejścia poczułam się jakbym była w bajce...

Tak jak przedstawia mapa Disneyland podzielony jest na 5 części. W każdej z nich są punkty gastronomiczne, atrakcje dla dzieci małych, starszych i tych całkiem dużych.
Main Street
Main Street to Amerykańska ulica z lat 20-tych, gdzie znajdują się ratusz, liczne sklepy, restauracje i fast foody oraz główna stacja kolejki kursującej wokół Parku.
Discoveryland
Inaczej zwana Krainą Przyszłości. Można tam znaleźć następujące atrakcje: Statek Kosmiczny, Kosmiczna kolejka górska „Space Mountain: Mission 2”, Karuzela Międzyplanetarna, Tor Samochodowy „Autopia”, Symulator wyprawy w kosmos „Star Tours".

Adventureland
To Kraina Przygód, na którą składają się: mini-miasto z Baśni Tysiąca i Jednej Nocy inspirowane historią Alladyna, azjatycka dżungla z kolejką górską Indiany Jonesa, a największą jej część zbudowano w klimacie „Piratów z Karaibów” (z wielkim statkiem pirackim w centrum).
dis1
Fantasyland
To kraina baśni i fantazji. Głównym obiektem jest tutaj górujący nad całym parkiem zamek Śpiącej Królewny. Pozostałe części poświęcone są takim bajkom o Królowej Śniegu, Piotrusiu Panu, Pinokiu, Alicji w krainie czarów (labirynt) oraz innym postaciom i bajkom dla najmłodszych.
dis3dis5
Frontierland
To część związana z Dzikim Zachodem. Znajdziemy tu banki, saloony, kowbojów. Do najważniejszych atrakcji należą także dom strachów, sztuczne jezioro, czy górnicza kolejka górska.

paradaBędąc w Disneylandzie nie można zapomnieć o  Wielkiej Paradzie bohaterów Disneya: Myszka Miki, Kaczor Donald, Pluto i Goofie, Piotruś Pan, Kapitan Hook, Stich- to tylko niektóre z postaci, które możemy tam spotkać.

Muszę przyznać, że Park robi ogromne wrażenie. Jest fantastyczny i każdy znajdzie tam atrakcje dla siebie. Nasze dzieci, chociaż tak małe bawiły się doskonale, a my razem z nimi :-)
Walt Disney Studios
mapa2

Ten Park również podzielony jest na części tematyczne.
Kraina Front Lot
Tu można zobaczyc jak tworzona jest scenografia do filmów i reklam.
Toon Studio
Najciekawsze atrakcje w krainie Toon Studio:
dis2
 • Crush's Coaster z Nemo – inspirowany filmem Gdzie jest Nemo. Niezapomniana podróż przez kolorowe rafy koralowe.
 • Animagique (Magiczna Animacja) – spektakl przedstawiający przygody Myszki Miki, Kaczora Donalda i ich przyjaciół. Magiczne kukiełki ożywają i zabierają uczestników spektaklu w podróż po najsłynniejszych filmach Disney'a.
 • Flying Carpets Over Agrabah (Latający dywan)
 • Cars Race Rally (Wyścigi aut) – wyścigi magicznymi samochodami z filmu Cars.

Backlot
dis8To świat efektów specjalnych.
Najciekawsze atrakcje krainy Backlot:
 • Rock 'n' Roller Coaster Starring Aerosmith  - w rytm muzyki grupy Aerosmith jedzie z ogromną prędkością kolejka.
 • Stunt Show Spectacular - Samochodowe pościgi, eksplozje i akrobacje. Zawodowi kaskaderzy pokazują największe sekrety swojej pracy.
 • Armagedon - pokaz z efektami specjalnymi.


Kraina Production Courtyard
Tu można zajrzeć za kulisy produkcji filmowych i telewizyjnych.
Najciekawsze atrakcje krainy Production Courtyard:
 • Studio Tram Tour– atrakcja ta zapewnia niezapomniany przejazd tramwajem wśród kulis i dekoracji filmowych.
 • Television Production Tour– można tu zwiedzić studio telewizyjne programu Disney Channel France.
 • The Twilight Zone Tower of Terror (Wieża Strachu)– najlepsza atrakcja (oczywiście według mnie ;-)), gdzie zwiedzający odwiedzają opuszczony hotel i jadą windą na samą górę, aby spaść i zamienić się w duchy.
 • Stich Live– to niezwykła animacja, gdzie uczestnicy bawią się z wirtualnym Stichem.

Park Disneyland i Walt Disney Studios
Po tegorocznej wycieczce z całą pewnością mogę stwierdzić, że Park Walt Disney Studio jest dużo lepszy od parku Disneyland :-) Opis parków już był wcześniej, ale pomocne informacje poniżej:
  dis7
 • Jeżeli chcecie skorzystać z najbardziej obleganych atrakcji: spaść w urwanej windzie z Wieży lub popływać z Nemo przyjdźcie przed godzinami otwarcia parku Walt Disney Studios. Do parku goście wpuszczani są wcześniej i kolejki do atrakcji nie są tak przerażające (10-15 min. oczekiwania zamiast 65 min.)
 • będąc w Walt Disney Studios nie przegapcie przedstawienia z pokazami kaskaderskimi- naprawdę warto to zobaczyć

 • jeśli jesteście z niemowlakami koniecznie skorzystajcie z opcji "Baby shuttle"- tylko jeden rodzic stoi w kolejce do atrakcji. Drugi na hasło "Baby shuttle" i okazaniu dziecka wchodzi bez kolejki

 • do wielu obleganych atrakcji można skorzystać z opcji "Fast Pass". Dostajecie wtedy bilet na konkretną godzinę i wchodzicie bez kolejki. Na jeden bilet można pobrać jeden "Fast Pass" w obowiązującym na bilecie czasie.
6. A może tak wyskoczyć do Paryża?
Paryż zwiedzaliśmy poprzednim razem, ale syn numer 2 zażyczył sobie krótki wypad do centrum miasta. Jak dotrzeć do Paryża? Obok parków znajduje się stacja kolejowa. Stamtąd bezpośredni pociąg (RER) 40 min. i wysiadamy na stacji Charles de Gaulle pod Łukiem Triumfalnym. Jeszcze 15 minutowy spacer Aleją Kleber i oglądamy Wieżę Eiffla. Następnie powrót i obiad w restauracji na Polach Elizejskich.
 • Wybierając się do centrum Paryża warto mieć chustę lub nosidło dla dziecka. Ani stacje metra ani kolejowe nie są przystosowane do korzystania z wózków dziecięcych- wszędzie schody, schody i schody, trzeba się nadźwigać
 • zaskoczył mnie: sklep LV na Polach Elizejskich, do którego stała długa kolejka na chodniku i każda wchodząca pani miała przeszukiwaną torebkę


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Malta z dziećmi w 5 dni

Malta od dawna była moim marzeniem, ale Głowa rodziny już Maltę zwiedziła wcześniej, więc nie było szans na ponowną wizytę. Długo się wahała...