piątek, 4 stycznia 2019

Wenecja

Uwielbiam spontaniczne wyjazdy :-) Gdy mąż przeczytał, że LOT lata bezpośrednio do Wenecji od razu zapytałam: Dlaczego więc tam nie polecimy?
W czwartek kupiliśmy bilety, zarezerwowałam hotel a już w sobotę lecieliśmy do Włoch.
mapa1Nie mieliśmy dużo czasu na przygotowania. W piątek kupiłam dwa przewodniki, przejrzałam kilka stron w internecie i przygotowałam dla chłopców niespodziankę :-)
Aby umilić im zwiedzanie zabytków, skorzystałam z porady wyczytanej na jednym z blogów i przygotowałam krótką opowieść o chłopcu, który rozbił maskę wenecką i szuka jej części. Każdy z chłopców dostał swój list oraz mapę z zagadkami gdzie kawałki masek można znaleźć :-)


lotnisko1
Lot na lotnisko Marco Polo zajął nam 1 godz. i 40 min. Aby dotrzeć do Wenecji skorzystaliśmy ze zwykłego miejskiego autobusu (pomarańczowy nr. 5), który w 20 min. dotarliśmy do Piazzale Roma- koszt 8 euro za osobę dorosłą.
Z Piazzale Roma z mapką przesłaną przez hotel Tre Archi doszliśmy spacerkiem do naszego hotelu położonego nad samym kanałem. Tam zostawiliśmy bagaże i ruszyliśmy podziwiać Wenecję.

Na spacerowanie i oglądanie miasta mieliśmy 3 dni. Zwiedziliśmy najbardziej znane i te mniej znane zabytki oraz powłóczyliśmy się po mieście.
hotel2


Krótką fotorelację miejsc, które warto odwiedzić przedstawiam poniżej:
1. Plac Świętego Marka oraz Bazylika Świętego Marka
plac_sw_marka1
2. Pałac Dożów i Lochy
palac_dozow1
3. Most Westchnień
mosywestch1
4. Rejs gondolą
gondola1
5. Bazylika Santa Maria della Salute
santamaria1
6. Wycieczka tramwajem wodnym po Grand Canale
tramwaj1
7. Most Rialto
rialto1
8. Wystawa zabytkowych instrumentów muzycznych w Kościele San Maurizio
9. Arsenał i Muzeum Morskie
muzeum1
10. Włoska Pizza, makarony i koniecznie tiramisu :-)
pizza1
Kilka praktycznych informacji:
- Wenecję najlepiej zwiedzać pieszo. Jeśli planujecie wziąć wózek to uprzedzam, że jest pełno mostów i często wózek trzeba będzie nosić (podjazdów poza okolicą Placu Św. Marka brak)
- W Wenecji jest mała ilość toalet publicznych i większość jest płatna
- jeśli chcecie coś zjeść to pamiętajcie, że są różne ceny w zależności od tego czy bierzecie jedzenie na wynos czy chcecie zjeść w lokalu
- ceny są dużo niższe gdy oddalicie się od Placu Św. Marka
- jeśli chcecie pozwiedzać i pospacerować w spokoju to koniecznie odwiedźcie Wenecję poza sezonem turystycznym
Wenecję polecam wszystkim. Moim dzieciom podobała się bardzo. Mnie zachwyciła po raz kolejny. Jestem pewna, że jeszcze tu wrócimy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Malta z dziećmi w 5 dni

Malta od dawna była moim marzeniem, ale Głowa rodziny już Maltę zwiedziła wcześniej, więc nie było szans na ponowną wizytę. Długo się wahała...