piątek, 4 stycznia 2019

Zoo Safari Borysew i Uniejów

Gdy nadchodzi weekend, zastanawiamy się dokąd ruszyć na kolejną wycieczkę. Od czasu kiedy poszłam do pracy, staramy się chociaż jeden dzień z weekendu przeznaczyć na wspólny rodzinny wypad. Od dawna planowałam zabrać dzieci do ZOO Safari w Borysewie, które znajduje się 40 km za Łodzią.
ZOO SAFARI BORYSEW

zoo2Dojazd do Borysewa z Warszawy jest bardzo dobry- większość trasy można pokonać autostradą, więc pomimo sporej odległości, trasa nie zajmuje bardzo dużo czasu. Dużą zaletą jest także dobre oznakowanie drogi dojazdowej- dzięki czytelnym drogowskazom bez trudu traficie do celu.
Przy Zoo znajduje się duży parking, następnie tylko krótka kolejka do kasy i można zaczynać zwiedzanie. Zoo można zwiedzać pieszo lub skorzystać z przejażdżki ZOO kolejką. Teren ZOO jest duży, zwierzęta mają całkiem spore wybiegi, więc nastawcie się na dłuższy spacer :-) Warto zabrać ze sobą wózek dla dziecka, gdyby Wasz maluch się zmęczył.
W ZOO Safari znajdziecie różnorodne zwierzęta. Na pewno na szczególną uwagę zasługują piękne białe lwy i tygrysy- te dorosłe i jeszcze malutkie, żyrafy, które przechadzają się tak blisko, że można je dotknąć czy wylegujące się na słońcu surykatki. Nam bardzo podobały się pelikany i małpy, ale wśród tylu gatunków zwierząt zamieszkujących ZOO Safari na pewno nie będziecie się nudzić.
Bardzo ciekawą atrakcją dla małych dzieci jest Mini ZOO, gdzie dzieci mogą pobiegać razem z  małymi kózkami czy pogłaskać te miłe zwierzątka.
Na terenie Zoo dostępne są dwa punkty gastronomiczne, gdzie możecie zjeść coś z grilla lub przekąsić zapiekankę czy hot-doga. Jest też pomieszczenie dla mamy i dziecka oraz bezpłatne toalety.
Nam ZOO w Borysewie bardzo się podobalo i polecamy je Wam na weekendową wycieczkę.
http://zoosafari.com.pl/pl/


zoo3
zoo5zoo6UNIEJÓW
Jeśli po spacerze w Borysewie zostanie Wam jeszcze trochę siły to warto wybrać się do Uniejowa. Droga z Zoo zajmie Wam około 15 minut i dodatkowe 10 szukanie miejsca parkingowego ;-).
Termy Uniejów są bardzo popularnym miejscem, więc odwiedzają je tłumy gości. Jeśli macie ochotę popływać, pojeździć na zjeżdżalni lub poopalać się na leżakach- możecie wybrać się do kompleksu basenowego, jeśli wolicie aktywny odpoczynek wśród drzew- skorzystajcie z oferty parku linowego, gdzie znajdziecie: trasę dla dzieci (już od 3 roku życia), dwie trasy dla osób powyżej 140cm wzrostu, tyrolkę nad rzeką i ściankę wspinaczkową.
park1
pak2
Po basenie lub parku warto obejrzeć zamek, gdzie obecnie znajduje się hotel. Za symboliczną opłatą jest możliwość wejścia na wieżę zamkową.
zamek1
zamek3
zamek4
Jeśli chodzi o punkty gastronomiczne, to w Uniejowie znajdziecie ich całkiem sporo: są 2 restauracje w hotelu, pizzeria i przekąski typu fast-food przed wejściem do term oraz dwie kawiarnie.
Jeśli nie przeszkadzają Wam tłumy, to warto przyjechać do Uniejowa chociaż na jeden dzień.
W pobliżu zamku, zaraz obok targowiska dostrzegliśmy wioskę Indian- nie udało nam się jednak jej odwiedzić, ponieważ była nieczynna. Wyglądała bardzo interesująco, więc może Wam uda się ją odwiedzić ;-)
wioska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Malta z dziećmi w 5 dni

Malta od dawna była moim marzeniem, ale Głowa rodziny już Maltę zwiedziła wcześniej, więc nie było szans na ponowną wizytę. Długo się wahała...