niedziela, 31 maja 2020

Nieborów, Arkadia i Skansen w Łowiczu

Lubimy odkrywać miejsca w okolicy Warszawy, gdzie można wyskoczyć tak jakby od niechcenia, spędzić rodzinnie cały dzień i wrócić z głową pełną wrażeń i wspomnień. Tak było i tym razem. Padło krótkie pytanie- co dziś robimy? I wybór padł na Parki w Nieborowie i Arkadii.


Park w Nieborowie
Z Warszawy dobry dojazd autostradą i juz po godzinie jesteśmy w Nieborowie. Pałacyk, ogród angielski i francuski to dobre miejsce na spacer. Innych zwiedzających bardzo mało- cisza, przyroda i łabędzie.

Park Arkadia Z Nieborowa jedziemy do oddalonej o kilka kilometrów Arkadii i dla nas to absolutny hit. Tu mogłabym spacerować godzinami- park jest przepiękny. Zresztą obejrzyjcie zdjęcia. Naprawdę warto tu przyjechać i to zobaczyć. Polecam! Skansen łowicki w Maurzycach

Po dwóch parkach nie kończymy zwiedzania. Skoro jesteśmy blisko Łowicza, który słynie z wycinanek i kultury Łowickiej, to ryzykujemy i szukamy skansenu. Znajdujemy go bez trudu. Trudno uwierzyć, ale jesteśmy w nim jedynymi zwiedzającymi. Skansen pomimo tego, że brak w nim zwiedzających, jest bardzo ciekawy. Tradycyjne niebieskie zabudowania łowickie, szkoła, kościół i wszechobecne wycinanki. Zwiedzanie zajmuje nam około godziny. Niestety nie ma tu ani punktu gastronomicznego ani toalety, wiec trzeba to brać pod uwagę planując wycieczkę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Malta z dziećmi w 5 dni

Malta od dawna była moim marzeniem, ale Głowa rodziny już Maltę zwiedziła wcześniej, więc nie było szans na ponowną wizytę. Długo się wahała...